"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

Chełm - 29-III-2025

 

Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza par. św. J. Tadeusza do Sanktuarium w Chełmie. -29-III-2025

  • Wyjazd godzina 8.57

  • wizytacja u Ducha Bielucha g. 10.00

  • spotkanie z Kustoszem Sanktuarium ks. kan. Andrzejem

  • wizyta tu i tam

  • powrót

 

Króluj nam Chryste!!!

30-III-2025 - 20 ROCZNICA ŚMIERCI JPII

20 ROCZNICA ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W DOROHUCZY,

  • Msza Święta dziękczynna – g. 17.00

  • Wieczór poezji Urszuli Katarzy Bydlińskiej ur. w ubiegłym wieku w Siedliszczu. Ukończyła historię na UMCS w Lublinie. Hobbystycznie zajmuje się malarstwem olejnym oraz akwarelą. Przygodę z poezją zaczęła we wczesnym dzieciństwie pisząc wierszyki o sąsiadach, swoich pupilach – psach, a w stanie wojennym krótkie, dziecięce formy antysystemowe, które rodzice przechwytywali i ukrywali z wiadomych względów. W szkole średniej pod wpływem fascynacji polskimi i rosyjskimi poetami powstały pierwsze wiersze o tematyce uczuć. Za udział w szkolnych konkursach literackich otrzymywała nagrody i wyróżnienia, zaś w okresie studiów zadebiutowała w tygodniku Angora wierszem „Biedronka”. Poza nielicznymi publikacjami większość wierszy ukrywała się w czeluściach szuflady, by wreszcie za namową poetki Joanny Pąk w 2022 roku trafić do druku. Zadebiutowała zbiorem wierszy „Otulam się Tobą...”, w 2023 roku ukazał się drugi tomik poezji „Zabłądziłam”.

  • Oprawa muzyczna zespół Acustic River

Wspólnie z racji 20 rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II wysłuchamy poezji o naszym Wielkim Rodaku; 30 marca po Mszy Świętej o g. 17.00. przy oprawie muzycznej zespołu Acustic River Serdecznie ZAPRASZAMY.

 

FERIE 2025

Ferie -2025, które miały miejsce w Dorohuczy; w pomieszczeniach naszej świetlicy przy par. św. J. Tadeusza

w dn. 14-23-II-2025

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. Nie może i nie powinno być dzieci porzuconych. - słowa świętego Jana Pawła II patrona naszej szkoły stały się myślą przewodnią naszych tegorocznych ferii. Czas; miejsce i ludzie, którzy spotkali się w te dni dały możliwość by się bawić; uczyć; modlić i budować wspólnotę w potrójnym wymiarze tj. wiedza; wiara i wspólnota; a wszystko to odnosiliśmy do uzależnień zarówno w rodzinie; jak i w środowisku, ba przyzwolenie wszechobecne w Polsce i na świecie.. Nasze zajęcia oscylowały wokół problemów uzależnienia od alkoholu; tytoniu; narkotyków; dopalaczy czy też cyberprzemocy; choć też pojawił się problem nośników elektronicznych. Są to niestety blokady drzwi naszego życia do Chrystusa i drugiego człowieka. Poruszyliśmy tematy następujące:tytoń i alkohol szkodzi Tobie;możliwość zabawy bez wspomagaczy; wpływu uzależnień rodziców na dysfunkcję ich dzieci;hejt i cyberprzemoc i przygotowanie rodziców i wychowawców do współczesnych wyzwań wychowawczych z tej dziedziny. Poczucie bezpieczeństwa, gdzie szukać pomocy przed alkoholem; Bezpieczne zabawy w czasie ferii i nie tylko bez używek; Rodzina podstawą siły w życiu; wiara i wspólnota Kościoła niezawodną drogą ku...; Świadectwo dorosłych w abstynencji: rodziców; wychowawców; środowiska. W te tematykę wpisało się widowisko teatralne w Operze Lubelskiej - Calineczka i zabawa w Mani Skakania a wspólna Pizza była też odlotowa. W sobotę mieliśmy okazję spotkać się z Klubem Seniora Barka. W niedziele przyszedł czas modlitwy i podziękowań wspierającym nasze ferie i rozdanie upominków dla grup zwycięskich. Wygrała grupa Radosna ekipa przed Błyskawicą i Kolorami nadziei. Gościliśmy przedstawicieli Policji. Posiłki przygotowała nam Trawniczanka. Nasi wolontariusze tj. młodzież z naszej parafii z RSM codziennie była z nami. Serdeczne podziękowanie kieruję dla nauczycieli z naszej szkoły i instruktorów naszej świetlicy. A w tym roku udział w feriach wzięło 39 osób. Koszt całościowy wyniósł 5841,74 zł. Na ręce Pan wójt Gminy Trawniki; Burmistrza miasta Siedliszcze;składamy serdeczne podziękowanie za wsparci finansowe. Całość naszych zajęć polecaliśmy wstawiennictwu św. Stanisława patrona dzieci i młodzieży a w niedzielę na Mszy Świętej o g. 9.00 wyraziliśmy wdzięczność Bogu za życie i motywację do działania na chwałę Boga i pożytek ludzi. Były też nagrody; upominki i brawa. Razem z P. Anią Dyrektor naszej szkoły składamy wszystkim za wszystko Bóg Zapłać.

A TO KILKA FOTEK- POZOSTAŁE ZNAJDZIEMY W GALERII.

 

Mania skakania

 

Pizza po mani skakania

 

Ach cóż to był za bal !!!

 

Opera Lubelska -Calineczka.