"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 czerwca 2024

MODLITWA POWSZECHNA

Wszechmogący Boże, polecamy Tobie prośby naszej modlitewnej wspólnoty:

 

1.      Wspieraj pasterzy Kościoła w głoszeniu prawdy o zbawieniu człowieka. Ciebie prosimy…

2.      Wspieraj rządzących narodami w sprawiedliwym traktowaniu ludzi chorych i samotnych.

3.      Wspieraj rodziców w wychowywaniu dzieci.

4.      Wspieraj ciężko pracujących w podejmowaniu codziennych trudności.

5.      Przyjmij Boże do grona zbawionych: Wiktorię; Wiesława; Łukaszuk; Kazimierza Gwiazdę; zmarłych z rodzin Łukaszuków; Jaroszyńskich.

6.      Wspieraj nas wszystkich w zwalczaniu naszych grzechów i słabości.

 

Dobry Boże, chcemy pełnić Twoją wolę. Wspieraj nas w naszym codziennym życiu. Przez Chrystusa, Pana naszego.

9.00

 

 

 

 

 

 

 

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        9 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia przed Mszą Świętą poranną śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. (18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Naszego Sanktuarium w Chojnie.

4. Serdeczne Bóg zapłać za obecność na Oktawie Bożego Ciała za przygotowane ołtarze no i za wianuszki wygrywa w tym roku Wiola a miał ich 62. - Gratulujemy

5. Dziękuję bardzo za dzień Rodziny- to Święto wpisało się w kalendarz naszej Rodziny Parafialnej na stałe. Niech Bóg błogosławi Wam za obecność, za zaangażowanie w przygotowanie za służbę podczas naszego spotkania, za wspaniałą atmosferę, za życzliwość. RODZINA BOGIEM SILNA STAJE SIĘ SIŁĄ CZŁOWIEKA I CAŁEGO NARODU – wołał nasz Święty Jan Paweł drugi. Za rok spotkamy się 31 maja o g.9.00.

6. Za tydzień w sobotę jedziemy do Wąwolnicy – pielgrzymka LSO i zespołów liturgicznych. Wyjazd o g. 8.00

7. W tym tygodniu odwołujemy zajęcia na naszej świetlicy, również spotkanie RSM. - do następnej niedzieli proszę o zapisy na SDM – MŁODZIEŻ od po 7 klasie. Zapisy przyjmuje Wiola i Wiktoria.

8. Próba Nie ma sprawy i Chóru zgodnie z planem nie będzie próby ICHTISU.

9. Ochrzczonym, Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego Grzegorza Rzepeckiego – pogrzeb we wtorek Msza Święta o g. 13.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.